Kybernetická bezpečnost: Softwarově definovaná síť (SD-WAN) pro bezpečnou centralizovanou správu

2 min. čtení •

 

Propojte své pobočky flexibilnější architekturou s možností využití více hardwarových platforem i připojení.

 

 

Oproti tradiční WAN, kde je řídící software integrován s hardwarem a spojuje více LAN prostřednictvím směrovačů a VPN, SD-WAN pracuje s jakýmkoliv síťovým hardwarem, který je oddělen od základního HW.

 

Navíc kombinuje technologie WAN, tj. přepínání štítků s více protokoly a širokopásmová připojení. To dává organizacím více možností, jaký HW používat a nejen to. Síťové řešení „Overlay“ poskytuje uživateli značnou flexibilitu a tím i úsporu v řešení.

 

SD-WAN router umožňuje vykonávat v síti mnohem více funkcí než klasický IP forwarding. Díky bezpečnostním funkcím, jako jsou ZoneBased Application Aware Firewall, Intrusion Detection/Protection systém (IDS/IPS), Advanced Malware Protection (AMP – Antivirus), URL Filtraci, TLS/SSL dekrypci aj. zredukujete počet zařízení na pobočkách a snížíte náklady na IT strukturu společnosti.

 

Znáte výhody používání SD-WAN?

 

1. VYSOKÁ BEZPEČNOST

 • bezpečnost díky šifrování end-to-end (koncové šifrování)
 • pokročilá ochrana kybernetické bezpečnosti

2. FLEXIBILITA A ŠKÁLOVATELNOST

 • rychlá migrace cloudového řešení
 • efektivní rozšiřování/zužování sítě

3. SNADNÝ MONITORING

 • centralizovaná správa celé sítě do jednoho místa
 • možnost prioritizace aplikací, které jsou pro chod firmy kritické
 • předvídatelné SLA a podrobný reporting

4. MAXIMÁLNÍ VÝKON

 • podpora všech standardních protokolů
 • směrování provozu přes nejvhodnější dostupné datové cesty

5. ÚSPORA NÁKLADŮ

 • můžete zvolit levnější HW – nejste vázáni jedním dodavatelem
 • používáte pravidelné připojení k internetu (šířka pásma MPLS je finančně nákladná)

 

Pro práci z domova SD-WAN oceníte

Již v čase koronavirové pandemie byl zaznamenán nárůst provozu, kdy se zaměstnanci vzdáleně připojovali k podnikové síti prostřednictvím VPN.

Spousta firem musela navyšovat kapacitu, aby VPN vyhovovala rostoucímu počtu. V mnoha případech byla firemní VPN po úpravě dostačující, avšak některým organizacím nemohla poskytnout spolehlivé a zabezpečené prostředí s vysokou úrovní řízení a monitoringu.

To vedlo k nasazení SD-WAN do domácích kanceláří svých zaměstnanců. Stabilně tak mohly realizovat videokonference, VoIP hovory, streamování školení probíhalo bez výpadků a pod dohledem interních správců sítě. Je zřejmé, že SD-WAN je stále populárnější volbou pro podniky s rostoucím trendem prací na dálku.

 

SD-WAN architektura

 

Řešení na míru

Díky našim téměř 30 letým zkušenostem sázíme na několik prověřených technologií. Vývoj HW i SW je často rychlejší než světlo a tudíž se tým Faster CZ neustále vzdělává, přizpůsobuje trhu i potřebám zákazníků. Hledáme pro klienty nejvhodnější dostupná řešení zajišťující hladký chod interních systémů a přístup k internetu bez výpadků.

Máte-li zájem o profesionální SD-WAN síť, neváhejte se obrátit na Faster CZ. Rádi poskytneme bezplatnou konzultaci a navrhneme řešení ušité přímo pro váš business.

 

faster_3.0
Be Faster

 

#besafe #CyberSecurity #Faster
#sdwan #datasecurity #informationsecurity

Novinky

Partnerství CSP

5. 12. 2023

CyberSecurityPlatform.cz je odborná komunita a platforma určená pro odborníky i studenty informační a kybernetické bezpečnosti,...

Kybernetická bezpečnost: Zálohovat znamená přežít

27. 11. 2023

• 3 min. čtení •   Můžete si v podnikání vůbec dovolit částečnou nebo úplnou ztrátu dat?   Představte...

FASTER-CSIRT (CZ)

17. 10. 2023

  📢 Máme novinku FASTER-CSIRT (CZ)   Bezpečnostní tým Faster CZ byl v minulých dnech registrován Trusted...

Projekt "Vybudování a provoz datového centra Faster CZ spol. s r.o.," (číslo CZ.01.4.04/0.0/0.0/15_011/0001405) je spolufinancován Evropskou unií v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Na základě žádosti o podporu ze dne 30.7.2015 byl projekt uznán Ministerstvem financí jako způsobilý k poskytnutí dotace na výstavbu datového centra.

Zahájení projektu: 1.9.2015

Ukončení projektu: 31.12.2018

Realizace projektu: Jarní 1064/44g, Maloměřice, 614 00 Brno.

Cílem projektu je vybudování a provoz nového ekologicky šetrného datového centra, které zvýší konkurenceschopnost firmy a kvalitu poskytovaných služeb, vytvoří nová specializovaná pracovní místa a rozšíří spolupráci s brněnskými vysokými školami.

lin fb yt tw

Faster CZ spol. s r.o.
Jarní 1064/44g, 614 00 Brno
IČO: 60722266
DIČ: CZ60722266
Datová schránka: gyw5w8t
Číslo bank. účtu: 290204641/0300

Design by mevia.cz