Zabezpečení koncových stanic v pobočkové síti a centrále

Typ zákazníka

Výrobní společnost podnikající v oblasti lehkého strojírenství a servisní sítí devíti poboček v ČR a na Slovensku,  s více než 200 zaměstnanci a ročním obratem nad 500 mil. Kč.

Jakou situaci řešil

Zákazník aktuálně využívá našich služeb v oblasti Anti DDoS správy a hledá vhodné řešení pro ochranu koncových zařízení v celé společnosti. Rozmanitost přístupů přes pevná i mobilní zařízení opakovaně způsobily holdingu útoky na koncová zařízení i přes antivirová a antispamová zabezpečení. Hledá proto nástroj, kterým by sjednotil různé úrovně ochrany užívané na centrále i v pobočkové síti  využitelné pro počítače, notebooky a mobilní telefony zaměstnanců.

S čím jsme pomohli

Zmapovali jsme současná nastavení a navrhli strukturu opatření splňujících představy zákazníka a to včetně návrhu implementace zabezpečení pevných i mobilních zařízení.  Zákazník následně implementoval řešení s centrální správou a funkcemi přesahující původně požadovaný antispam a antivir. Do dvou měsíců jsme pak nové řešení implementovali v celé organizaci včetně zaškolení zaměstnanců.

Co řešení přineslo

Zabezpečením koncových stanic zaměstnanců v kombinaci centrální správy a ochrany jednotlivých zařízení razantně poklesl výskyt známého i neznámého malwaru v podnikové síti. Webový provoz je průběžně kontrolován a s ním i stahované soubory. Významně jsou chráněna citlivá firemní data a to i v případě infiltrace, ztráty, či odcizení dílčích zařízení.

Přínosy realizace ochrany koncových zařízení

  • Nastavení centrální správy ochrany zařízení v kancelářích, pobočkách i terénu
  • Zabezpečení přístupu koncových zařízení k citlivým firemním datům
  • Ochrana před útoky na koncové stanice, včetně mobilních zařízení
  • Přehledný monitoring ochrany organizace před phishingem, malware a ransomware
  • Prevence zero-day útoků přes e-mailovou komunikaci zaměstnanců
  • Sjednocení dílčích úrovní zabezpečení pod jednotný monitoring provozu a stavu koncových zařízení
© 2024 Faster.cz
vytvořila