FASTER_3.0

Slogan FASTER_3.0 vznikl spontánně, jak to obecně bývá u většiny zajímavých projektů. Na jednu z porad naše markeťačka přinesla myšlenku verzování, které je běžně zaužívané v IT světě a chtěla ho použít na zhmotnění nové generace firmy. Vedení ocenilo nápad a posunulo ho na geniální úroveň: „Skočme rovnou na trojku!“ proběhlo s lehkostí. Tak jsme se zasmáli a pokračovali dál v brainstormingu. „Hmm, příští rok stavíme třetí datacentrum!“ a diskuse v týmu pokračovala.. „Navíc slavíme 30 let od založení.“ Skvělé načasování, určitě přijdeme i na další spojitosti. Někdy nedohlédnete do budoucnosti a vazby k nápadu oceníte až časem při práci.

Rok 2023 pro nás znamenal 3 velké novinky

V květnu 2023 jsme rozšířili portfólio kybernetické bezpečnosti a nastavili produkt v souladu se standardy NÚKIB. Nacenili jsme logické sady služby, ale i jednotlivé části pro uspokojení individuálních potřeb zákazníků.

V říjnu 2023 jsme odstartovali kybernetické snídaně pro obchodní partnery s cílem všechny proškolit a připravit na směrnici NIS2, seznámit je s aktuálním vývojem kybernetických útoků, zaměřit se na předcházení hrozbám i účinnou obranu včetně ukázek z praxe.

V listopadu 2023 jsme spustili nový zákaznický portál, který nejen změnil svůj design a uživatelskou přívětivost, ale oproti předchozí verzi se do něj přihlásíte pomocí OTP a zákazníkům nabízí k fakturaci i přehled zakoupených služeb (internetové přípojky, VoIP portál). A další vývoj portálu je v procesu.

V roce 2024 novinkami gradujeme

Optický telegraf je znám již o starověku. Svojí semaforové podoby se dočkal v roce 1792 díky Claude Chappe. Tento systém věží byl v historii používán pro komunikaci na dlouhé vzdálenosti a propojoval svými stanicemi města. Proč ho tedy zmiňujeme? Všichni ve Fasteru milují kouzlo dávných časů a současně používají i moderní technologie. Jsme políbení Buick Elektrou nebo Mazdou MX5, často nostalgičtí a rádi vzpomínáme na staré časy. Tak proč by nemohla tahle vášeň pro historii a technologický vývoj prosáknout i do naší prezentace služeb? Komunikace a tok dat ušel obrovskou cestu a my chceme být nositeli tohoto výjimečného pokroku.

V únoru 2024 rosteme a na Jarní v Brně stavíme třetí datové centrum (DC III), jelikož zákazníků přibývá a my jim chceme nabídnout exkluzivní prostory pro technologie a nabízené služby. Studie celého projektu je dlouhodobým procesem a Faster tímto počinem letos upraguje na faster_3.0.

V březnu 2024 finišujeme nový web, jehož největší hodnotou je backend. Návštěvník ale jistě ocení neotřelý design, který propojuje historii se současností a nabízí přehlednější prezentaci našich služeb. Zabrouzdali jsme do historie a propojili ji se současností, jako poděkování za tuhle úžasnou telekomunikační cestu.

V září 2024 slavíme 30 let od založení firmy, a to je za nás velká událost, která si zaslouží celoroční pozornost. Žijeme tímto jubileem již od podzimu 2023, kdy vznikal nápad na design výročního trička a začátkem nového roku se rozjelo plánování obrovské oslavy – máte se na co těšit!

Více o historii firmy ZDE

© 2024 Faster.cz
vytvořila