Internetové služby

Stabilní a spolehlivé řešení

To je internetové připojení od společnosti Faster CZ. Služby jsou realizovány prostřednictvím vlastní optické sítě či mikrovlnného pojítka, ev. pronájmem telekomunikačního okruhu.


Celá síť je postavena na kvalitních optických páteřních trasách. Vlastní infrastruktura umožňuje trvalý monitoring funkčnosti sítě a operativní zásah v případě nedostupnosti služby. Využití optiky případně směrových bezdrátových spojů přináší vynikající vlastnosti, které ocení především firmy s vysokými nároky na parametry připojení. Pouze na optice lze dosáhnout vysoké propustnosti a nízké latence (odezvy v řádech jednotek ms). Veškeré klíčové prvky sítě jsou zálohované, samozřejmostí je nonstop dohled a podpora.

Dohledové centrum

S připojením od spol. Faster CZ získáte nonstop monitoring sítě a podporu 24hod denně, 7 dní v týdnu. Jsme připraveni rychlost připojení a spolehlivost garantovat. Profesionální technickou podporu naleznete nejen na telefonu, ale tým techniků je připraven za vámi vyrazit v kteroukoliv denní i noční dobu, aby vyřešil případné trable s dostupností sítě.

Projektová řešení na míru

Je vaše očekávání větší? Potřebujete mít naprostou jistotu funkčnosti připojení bez ohledu na cokoliv? Řešit primární i záložní připojení, automatické přepnutí v případě výpadku primární linky, pokrýt vnitřní prostory kvalitním a spolehlivým wifi signálem?

Pro zajištění internetové konektivity používáme několik nezávislých BGP upstreamů v čele s Tier I providerem Telia Carrier. Přímý peering v rámci CZ pak zkracuje cestu pro lokální datový provoz.

Nabízíme zdarma průzkum možností, návrh řešení, poradenství a implementaci.

Projekt "Vybudování a provoz datového centra Faster CZ spol. s r.o.," (číslo CZ.01.4.04/0.0/0.0/15_011/0001405) je spolufinancován Evropskou unií v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Na základě žádosti o podporu ze dne 30.7.2015 byl projekt uznán Ministerstvem financí jako způsobilý k poskytnutí dotace na výstavbu datového centra.

Zahájení projektu: 1.9.2015

Ukončení projektu: 31.12.2018

Realizace projektu: Jarní 1064/44g, Maloměřice, 614 00 Brno.

Cílem projektu je vybudování a provoz nového ekologicky šetrného datového centra, které zvýší konkurenceschopnost firmy a kvalitu poskytovaných služeb, vytvoří nová specializovaná pracovní místa a rozšíří spolupráci s brněnskými vysokými školami.

fb yt tw

Faster CZ, spol. s r.o.
Jarní 1064/44g, 614 00 Brno
IČO: 60722266
DIČ: CZ60722266
Datová schránka: gyw5w8t
Číslo bank. účtu: 290204641/0300

Design by mevia.cz