Internetové služby

Stabilní a spolehlivé řešení

To je internetové připojení od společnosti Faster CZ – nejlepšího poskytovatele internetu v Brně. Služby jsou realizovány prostřednictvím vlastní optické sítě či mikrovlnného pojítka, ev. pronájmem telekomunikačního okruhu.


Celá síť je postavena na kvalitních optických páteřních trasách. Vlastní infrastruktura umožňuje trvalý monitoring funkčnosti sítě a operativní zásah v případě nedostupnosti služby. Využití optiky případně směrových bezdrátových spojů přináší vynikající vlastnosti, které ocení především firmy s vysokými nároky na parametry připojení. Pouze na optice lze dosáhnout vysoké propustnosti a nízké latence (odezvy v řádech jednotek ms). Veškeré klíčové prvky sítě jsou zálohované, samozřejmostí je nonstop dohled a podpora.

Dohledové centrum

S připojením od spol. Faster CZ získáte nonstop monitoring sítě a podporu 24hod denně, 7 dní v týdnu. Jsme připraveni rychlost připojení a spolehlivost garantovat. Profesionální technickou podporu naleznete nejen na telefonu, ale tým techniků je připraven za vámi vyrazit v kteroukoliv denní i noční dobu, aby vyřešil případné trable s dostupností sítě.

Projektová řešení na míru

Je vaše očekávání větší? Potřebujete mít naprostou jistotu funkčnosti připojení bez ohledu na cokoliv? Řešit primární i záložní připojení, automatické přepnutí v případě výpadku primární linky, pokrýt vnitřní prostory kvalitním a spolehlivým wifi signálem? Pak jsme pro vás ten správný dodavatel internetu.

Komplexní řešení datových komunikací

Prioritizujte provoz do důležitých cloudových aplikací Office 365 či Google Apps. SD-WAN zjednodušuje správu a provoz sítě oddělením síťového hardwaru od jeho řídicího mechanismu. Získejte pro vašeho správce nejpohodlnější propojení podnikových sítí, regionálních poboček. Vytvářejte VPN přístupy, nebo vyhrazené okruhy do datových center včetně privátních a veřejných cloudů.

Pro zajištění internetové konektivity používáme několik nezávislých BGP upstreamů v čele s Tier I providerem Telia Carrier. Přímý peering v rámci CZ pak zkracuje cestu pro lokální datový provoz.

Nabízíme zdarma průzkum možností, návrh řešení, poradenství a implementaci.

Projekt "Vybudování a provoz datového centra Faster CZ spol. s r.o.," (číslo CZ.01.4.04/0.0/0.0/15_011/0001405) je spolufinancován Evropskou unií v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Na základě žádosti o podporu ze dne 30.7.2015 byl projekt uznán Ministerstvem financí jako způsobilý k poskytnutí dotace na výstavbu datového centra.

Zahájení projektu: 1.9.2015

Ukončení projektu: 31.12.2018

Realizace projektu: Jarní 1064/44g, Maloměřice, 614 00 Brno.

Cílem projektu je vybudování a provoz nového ekologicky šetrného datového centra, které zvýší konkurenceschopnost firmy a kvalitu poskytovaných služeb, vytvoří nová specializovaná pracovní místa a rozšíří spolupráci s brněnskými vysokými školami.

lin fb yt tw

Faster CZ spol. s r.o.
Jarní 1064/44g, 614 00 Brno
IČO: 60722266
DIČ: CZ60722266
Datová schránka: gyw5w8t
Číslo bank. účtu: 290204641/0300

Design by mevia.cz